İlk Kez Yurtdışına Gidecekler için Önemli Bilgiler
İlk Kez Yurtdışına Gidecekler için Önemli Bilgiler

Öğrencilerin ülke dışına giderek, yaşanılacak olan bu deneyimleri heyecan vericidir. Öğrenciler, yeni bir ülkeye giderken, nasıl gideceği, uçak biletleri akıllarına takılan sorular arasındadır. Bu durumda yeterli bilgi sahibi olunmaması öğrencilerin paniklemesine neden oluyor. İlk kez yurtdışına gidecek olan öğrencilerin en çok sorduğu 4 soruyu sizler için derledik.

Yanımda Ne Kadar Para Olmalı?

Yurtdışında kalacağınız yeri daha önceden ayarlayıp parasını ödediyseniz problem olmaz. Burada dikkat etmeniz tek nokta alışveriş, ulaşım, yiyecek ve gezi gibi ihtiyaçlarınız için bir tutar belirlemek ve yanınıza o kadar para almak gerekir. Yurtdışına gittiğiniz için her yeri gezip görmek isteyeceksiniz ve bu nedenle para harcama olanağınız çok fazla… Yurtdışında birçok okul gezileri ve aktiviteler düzenleyip sosyalleşmenizi sağlar. Bunları da hesaba katmayı ihmal etmeyin.

Yurtdışında Nasıl Eğitim Alınır?

Yurtdışında eğitim almak mükemmel bir iş ve yeni kültür, dil ve ülke görme şansı yakalarsınız. Eğitim alırken sosyalleşmeye ve yeni öğreneceğiniz dili pratik yapmaya çalışın. Bunun için yeni arkadaşlar edinmek önemlidir. Yurtdışında yabancı dili konuşmayı arttırın ve bol bol pratik yapın. Hatalar yapabilirsiniz ancak konuştukça daha az hata yapmaya başlayacaksınız. Sokaklara çıkın insanların yaşam tarzlarını tanıyın, sohbet etmeye çalışın.

Yurtdışına Giderken Valizde Neler Olmalı?

Bavul hazırlarken iki ana prensipten birini seçmeniz gerekir. İlki büyük bir valiz alıp tüm eşyalarınızı yanınıza almak ya da ikincisi temel ihtiyaçları valize koyarak diğer gereksinimleri yurtdışından temin edebilirsiniz. Ancak ikinci yöntem gitmek istediğiniz ülkeye bağlı olarak biraz pahalı olabilir. Valiz hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler;

  • Gittiğiniz ülkenin hava durumuna göre kıyafet alın
  • Küçük valizle seyahat etmek daha rahattır
  • Valizinize ufak atıştırmalıklar bırakın

Uçuş için Yapılacak Hazırlıklar Nelerdir?

  • Uluslararası uçuşlarda 3 saat öncesinde havaalanında olmalısınız
  • Uçuşunuz için 24 saat önceden check-in yapmayı unutmayın
  • Valizinizi birkaç gün önceden hazırlamaya başlayın ve eksikleriniz oldukça ilave edin
  • Pasaportunuzun geçerlilik tarihini mutlaka kontrol edin
  • Kimlik, ehliyet, pasaport gibi belgeleri yanınıza almayı unutmayın
Görüş ve önerilerinizi yorum olarak yazabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için önemlidir.

Konu yazarı

Yorum Yok

Yorum Bırak


Yandex.Metrica