Yeni Zelanda Dil Okulları
Yeni Zelanda Dil Okulları

Son zamanlarda Yeni Zelanda, üst düzey eğitim olanakları sayesinde uluslararası öğrencilerin tercih ettiği ülkeler arasında yer almaktadır. Daha önceleri uzaklığı nedeni ile kişilerin çok fazla tercih etmediği ülke, artık özelliklerinin de katkısıyla çok fazla talep gören ülkelerden biri haline gelmiştir. Yeni Zelanda, çoğunlukla uzun dönem dil eğitimi almak isteyenlerin seçmiş olduğu ülkedir. Ülkede eğitim alan öğrenciler part time çalışma olanaklarına da sahiptir. Ülkenin en fazla tercih edilmesinin sebeplerinin bir tanesi de budur. Çoğu dil eğitimi veren ülkeler, öğrencilerin çalışmalarına imkân tanımaz. Ancak Yeni Zelanda’da bu durum söz konusu değildir.

Hem Eğitim Hem de Çalışma Hayatı Sizi Bekliyor

Dil eğitimi için Yeni Zelanda’yı seçenler ülkede yaşadıkları süre boyunca kendi harçlıklarını çıkarabilir. Ayrıca çalışarak sosyal ortamlarda İngilizcelerinin gelişimine katkı sağlayabilirler. Yeni Zelanda’da Christchurch, Cpanterbury, Auckland gibi şehirlerde dil eğitiminiz alabilirsiniz.

Yeni Zelanda ülkesinde anadil olarak İngilizce konuşulmakta ve eğitim sistemleri İngilizce üzerinedir. Ülkede yabancı dil eğitimleri üniversitelerde, özel dil okullarında, teknik okullarda ve kolejlerde verilir. Yeni Zelanda’da bulunan dil eğitim programları The New Zealand Vice Chancellors Comitee ile The New Zealand Qualifications Authority tarafından onaylı olarak gerçekleştirilir. Bu kurumlar, bütün eğitim kurumlarındaki kaliteyi birebir seviyede olmasını sağlar ve belli aralıklarda denetimleri yaparlar.

Yeni Zelanda İngilizce Eğitim Programları

Son zamanların en popüler dil eğitim ülkeleri arasında bulunan Yeni Zelanda’da yoğun İngilizce, mesleki İngilizce, genel İngilizce, iş İngilizcesi, yaz okulları, TOEFL-IELTS hazırlık, Cambridge sınavları, OPUS programları, birebir İngilizce ve maaşsız staj programlarında eğitim olanağı sunuluyor. Dil eğitimi almak isteyen kişiler kendi ihtiyaçları doğrultusunda yukarıda sayılı olan programlar arasından birine katılım sağlayabilirler. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler danışmanlık firmaları ile iletişime geçerek nasıl adım atacakları konusunda detaylı bilgi sahibi olabilirler.

Yeni Zelanda Part Time Çalışma Şartları

Ülkede, 12 hafta ve üzeri eğitim gören kişiler en az 13 saat part time çalışma hakkı bulunur. Dolayısıyla çalışmak İngilizce öğrenmenize katkı sağlamasının yanı sıra pratik yapmanıza da olanak sunar. Hatta Yeni Zelanda’da günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek kadar para kazanmanız da mümkün.

Görüş ve önerilerinizi yorum olarak yazabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için önemlidir.

Konu yazarı

Yorum Yok

Yorum Bırak


Yandex.Metrica