İngiltere Dil Okulları
İngiltere Dil Okulları

Yurtdışında İngilizce eğitimi destekleyen ülkelerin başında İngiltere gelir. Eğitim sistemi, çeşitli program olanakları ve kaliteli okulları sayesinde dil eğitimi konusunda kendini kanıtlamıştır. İngiltere, her sene binlerce öğrenciye İngilizce eğitim fırsatı sunmaktadır. Ayrıca İngilizce dil okullarının sayısının fazla olması da ayrı bir avantaj sağlamaktadır.

Bu eğitim kurumlarının bazıları üniversiteler bazıları ise özel dil okullarıdır. Kurslar düzenli bir şekilde belirli aralıklar dahilinde denetlenmektedir. İngiltere dil okullarının, dil eğitim programları şu şekildedir;

Genel İngilizce

Bu program dahilinde başta gramer olmak kaydı ile konuşma, yazma, okuma, diksiyona yönelik eğitimler sunuluyor. Günlük yaşamda kullanmak üzere dil eğitimi veren programlardır. Genel İngilizce, yurt dışında eğitim almayı düşünen kişilerin en fazla başvurdukları program çeşididir. Dil eğitimi alacak olan kişinin zamanına bağlı olarak İngilizce dil eğitim programı yer alır.

Eğitim alan kişiler İngilizce derslerinin yanında isterlerse seçmeli ders alma imkanları da mevcuttur.

Sınava Hazırlık Programları

Yurt dışında dil eğitimini sınav odaklı almak isteyen kişiler için İngiltere bu anlamda kendini kanıtlayan ülkeler arasında yer alır. Sınav hazırlık programları, İngilizce gerçekleştirilen sınava hazırlık programı olarak geçer. İngilizce sınav hazırlık programları öğrencileri Cambridge, IELTS ve BULATS gibi sınavlar için hazırlamayı hedefler. Bu sınavların uluslararası geçerliliğinin de bulunması nedeni ile sınavda başarılı olabilmek için İngilizce bilgisinin yanı sıra sınav prosedürleri de öğrencilere aktarılır.

Uzun Dönemli İngilizce

Yurtdışında eğitim almayı planlayan kişiler genellikle akademik sene ya da akademik dönem programlarına katılır. En az 20 haftadan başlamakta olan bu programlar yabancı dillerini en iyi seviyeye getirmeyi amaçlayan eğitim programlarıdır. Birçok dil okulları uzun dönemli İngilizce kursları için ekonomik fiyatlar sunar. Kişiler, yabancı dil eğitimini almalarının dışında sınav programlarına ya da İngilizce programlarına katılabilirler.

Bunun haricinde dil eğitimi için İngiltere’yi tercih edenler yaz okulları, pratik İngilizce ve özel amaçlı İngilizce gibi birçok farklı seçenekler yer almaktadır. Bunun için kişiler, ihtiyaçları doğrultusunda kendilerine en uygun olan programı seçmeleri gerekir. Yurtdışı eğitim danışmanları size bu anlamda yardımcı olabilir.

Görüş ve önerilerinizi yorum olarak yazabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için önemlidir.

Konu yazarı

Yorum Yok

Yorum Bırak


Yandex.Metrica