Amerika Dil Okulları
Amerika Dil Okulları

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler için birçok alternatif ve şehir bulunmaktadır. Genellikle dil eğitimi için kişiler Amerika’yı tercih etmektedir. Bunun nedeni ise Amerika’nın birçok anlamda çok gelişmiş bir ülke olmasından kaynaklanır. Ayrıca Amerika’nın birden fazla ülkelerin kültürlerini barındırıyor olması dil eğitimi alacak kişiler için bir avantajdır. Dahası Amerikan İngilizcesi ile dil öğrenme olanağınız yer alıyor. Dil eğitim bakımından her bütçeye uygun fiyatlar da bulunuyor.

Peki Amerika’da Hangi Şehir Seçilmeli?

Amerika’da dil eğitimi almak isteyenler için dil eğitimleri tüm eyaletlere göre yayılmıştır. Özellikle Amerika’nın kıyı bölgelerinde dil eğitimi daha ağırlıktadır. Mega kentte eğitim almak istiyor ve ulaşım sorunu olmasın diyorsanız New York tam size göre… Fakat New York’ta eğitim almayı düşünüyorsanız burada Amerikalı nüfus daha azdır. Mesela Chicago ekonomik açıdan daha uygun yerler arasındadır.

Boston’un öğrenci şehri olarak adlandırılması nedeni ile İngilizce dilinde pratik yapmanıza daha elverişlidir. Hangi eyalete giderseniz gidin toplu taşıma ile sosyal hayatın durumunu mutlaka dikkate almanız gerekir.

Türk öğrencilerin yoğun olarak yer aldığı San Diego, San Francisco ve Los Angeles eyaletleri çok meşhurdur. Şehirlere bağlı olarak bütçenizi belirleyebilir gerekirse bu konuda yurtdışında dil eğitimi sağlayan firmalardan detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Dil Okul Programları

  • Destekleyici ve birebir eğitim için: özel dersler
  • Sosyal hedefler için: genel İngilizce
  • 6 ile 9 aylık ekonomik paket programları
  • Akademik İngilizce
  • Yönetici ile iş insanlarına yönelik paket programları
  • Sınava hazırlanan kişiler için TOEFL- IELTS hazırlık kursu
  • İş hayatında kullanılması için: iş İngilizcesi

Öğrenciler için haftada ortalama olarak 15-20 derslik veya 25-30 derslik programlar yer alır. Kişiler İngilizce derslerini 10-15 kişilik sınıflarda görür. Çoğu İngilizce okul her hafta pazartesi günleri öğrenci kabulüne başlar. Tüm öğrenciler diledikleri süre dahilinde eğitim alma hakkına sahiptir.

İlk gün öğrenciler sınava tabi tutularak İngilizce seviyeleri belirlenir ve buna uygun sınıflara yerleşimi yapılır. Uzun süre dil eğitimi almak isteyenler için paket programları mevcuttur. Uzun süreli eğitimlerde ücretler daha uygundur ve ayrıca başlangıç tarihleri daha azdır.

Görüş ve önerilerinizi yorum olarak yazabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için önemlidir.

Konu yazarı

Yorum Yok

Yorum Bırak


Yandex.Metrica