Uygun Fiyata Oyun Nasıl Alınır ?
Uygun Fiyata Oyun Nasıl Alınır ?

İnternet üzerinden steam üzerinden çok uyguna oyun alabiliyoruz ama çok daha uyguna alabileceğimiz platformlar da var. Bunlardan en çok kullanılanları ve bilinenleri bundle platformlarıdır.
Bundle siteleri çıkmadan bir kaç platform üzerinde çok güzel indirimlerle oyunlar alabiliyorduk ama bundle siteleri indirimlere çok farklı bir boyut getirirken satış olayına da apayrı bir bakış açısı getirdirler. Bundle sitelerinin öncelikli amacı bağıştır. Bu sitelere oyun veren firmalar aslında bir bağış platformunda yer almaktadırlar. Bundle siteleri yaptığı satışalrın belli bir miktarını bazen de hepsini belli yerlere bağış olarak göndermektedir. İşin en ilginç kısmı ise bunu minimum 1$ ile yapmalarıdır.
Bundle sitelerinde genel olarak indie yani bağımsız oyunların satışı yapılmaktadır ve indie oyun severler bu platformlara bu yüzden akın etmektedirler. Bir bundle2ın 1$olması ve bu paraya en az 3 veya 4 oyun vermesi sonucunda bunde siteleri ciddi bir patlama yaşamışlardır. Bazı durumlarda ise AAA oyunlar için bile bundle yapıldığı olmuştur ve inanılmaz satışalara ulaştığı görülmüştür. Battlefield 3 ün 1$ a alındığı bir Origin bundle bunun en güzel örneğidir.
Bundlelar mutlaka takip edilmelidir, bunun sebebi de çok istediğimiz br oyunun buralara düşebilmesi ve bizim bu oyunu hem çok uyguna hem de yanında bir kaç oyunla birlikte alabilmemize sebep olmaktadır. Sizler için belli başlı bundle sitelerini toparlıyorum
1- Humblebundle
En iyi ve sağlam bundle sitesidir. Oyun bundlelarının yanında çizgi roman ve müzik bundleları da yapmaktadır. Çizgi roman ve müzik bundlelarında 1 cente (evet 1 cent yani 3 kuruş) pek çok ürün alabilmekte olduğunuz gibi oyun bundlelarına bile 1 cent verebilmekte ve oyunların varsa android versiyonlarına sahip olmaktasınız.
2- Indiegala
Bu işin müdavimlerinden olan site de genellikle oyun bundleları yapmaktadır. Bağımsız oyun lara odaklanan bundlelarda bazen AAA kalite oyunlarda bulunabiliyor.
3- Bundlestars
Sonradan çıkan ama kendisine çok büyük bir kitle oluşturan bundle sitesidir. Bundlelarının içerik çokluğu ile bilinir bir anda 25’in üzerinde bundle yaparak rekor kırmıştır.
4- Groupees
Bundle siteleri içerisinde indie oyunlara en çok değer veren site olduğunu söyleyebilirz. Aynı anda 10 taneye kadar bundle yayımlayabilmekle birlikte çizgi roman ve müzik bundleları ile de kendisini göstermektedir.

Görüş ve önerilerinizi yorum olarak yazabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için önemlidir.

Konu yazarı

Yorum Yok

Yorum Bırak


Yandex.Metrica

Gülhan Web ©2015