Uygun Fiyata Kitap Okumak
Uygun Fiyata Kitap Okumak

Uygun fiyata kitap almak ciddi bir sıkıntı olabilir ve bütçelerinizi zorlayabilir. Bunun bir çözümü mevcut ve uygun fiyata gerçekten de orjinal kitaplar alabilirsiniz.
1- Sahaflarda ikinci el almak
Orjinal kitap almak istiyorsak ve bu özellikle yeni kitapsa bütçemizle bu işin altında çıkamayacağımız durumlar olacaktır. Bu vesile ile karşımıza ikinci el seçeneği çıkacak ve iyi bir araştırma ile yeni çıkan kitapları çok daha uygun fiyatlara bulabileceğiz. Yakınınızda bir sahaf varsa veya bir sahaf tanıdığınız var ise yeni veya eski kitapları sahaflardan bulabilir ve kütüphanenize ekleyebilirsniz. Burada belirtmek isteyeceğim bazı koleksiyonluk kitapların eski basımlarının sıfır kitaplardan çok daha pahalıya satılabildiği gerçeğidir. Bu yüzden araştırmalarınıza özenle ve dikkatle devam ederek sıfırdan pahalıya ikinci el almamaya özen gösterin.
2- İkinci el eşya satımı yapan internet siteleri
İkinci el eşya satan pek çok site mevcut bunların haricinde sadece ikinci el kitap satan siteler de bulunmakta. Bunların sahaflardan olan farkı site üzerinde arama yaparak aradığımız kitaba daha kısa sürede ulaşmamız ve uygundan pahalıya fiyat seçenekleri arasından bize en uygun fiyatlı olanı alabilmemizdir. Bazen sahaflarda bile bulamayacağınız kitapları buralardan bulabilirken çok nadide eserlere çok cüzzi miktarlara bile sahip olabileceksiniz.
3- Kitap mağazaları
Kitap mağazaları aslında uygun olmamakla birlikte mutlaka gidip görmeniz gerekn yerlerdendir, zira zaman zaman çok uyguna kampanya ve set kitap satışları yapmakta ve stokları eritmeye çalışmaktadırlar.
4- Kitap mağazalarının internet sayfaları
Pek çok mağazanın internet sayfasında olduğu gibi kitap satan mağazaların da internet sayfları normal mağazalarından çok daha uyguna satış yapmaktadırlar. %20ye varan ucuzlukla internet mağazalarını da tercih edebilir ve daha uyguna kitap alabilirsiniz.
Görüldüğü gibi uyguna kitap almak ve bulmak hiç de o kadar zor değildir. Önemli olan iyi bir araştırma, mücadele ve sabır ile uygun kitapları bulabileceğimiz gerçeğidir.

Görüş ve önerilerinizi yorum olarak yazabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için önemlidir.

Konu yazarı

Yorum Yok

Yorum Bırak


Yandex.Metrica

Gülhan Web ©2015