İnternetten Para Kazanmak
İnternetten Para Kazanmak

İnternetten para kazanma yolları çok çeşitli olduğu kadar eğer işini düzgün yapabiliyorsan bile bir miktar getirisi olan yeni bir meslek türü diyebiliriz. İnternet üzerinden para kazanma yollarına yazarak para kazanma üzerinde değinmek gerekiyor. Pek çok kişinin bilmediği bu meslek türünde boş vakitlerinizi değerlendirerek kaleminizin gücüyle para kazanabiliyorsunuz.
Yazarak para kazanma ile ilgili çok fazla site var. Önemli olan bu sitelerden doğru olanı bulabilmek ve bulduğumuz bu sitelerde kendimizi yeterince tanıtabilmek gerekiyor. Yazı yazabilmek için de iyi bir bilgi birikiminin yanı sıra araştırmacı özelliğinizin de çok iyi olması gerekmekte. Yazı yazarken isterseniz belli türlere odaklanabilirsiniz veya her türde yazarım diyorsanız işin zorluğu ile baş başa kalabilirsiniz. Her konuda üretebiliyor olmak güzel gibi gözükse de bazı konularda tıkanabilir ve üretim yapamayabilirsiniz bu yüzden de işvereninizle aranızda sıkıntılar çıkabilir ve sizin için güzel bir referans olmayabilir. Mümkün mertebe konu hakkındaki örnek makaleleri inceleyin ve ona göre yazıp yazamayacağınız konusunda fikir sahibi olun. Yazabileceğinizi anladığınız zaman da bu işin peşini bırakmayın.
Yazma işine eğer iyi bir başlangıç yaptıysanız veya yapabileceğinize inanıyorsanız alacağınız ücreti de bilmenizde fayda olacaktır. Çoğu yer genel olarak 100 kelime 1TL üzerinden fiyatlandırma yapmaktadır. Bazı yerlerde ise teklif usulü olmakta ve eğer iyi bir yazar olduğunuzu da kanıtlamışsanız 100 kelime ücreti olarak 2 TL y da 3 TL gibi rakamlar alabilmektesiniz. Bu rakamlar az gibi görünebilir ama birikerek aylık güzel rakamlar kazanabiliyorsunuz. Özellikle de yazma hızınız arttığında ve konu bulmada sıkıntı çekmediğiniz zamanlarda 100 kelimelik yazıları çok hızlı yazabildiğinizi fark edecek ve günlük kazancınızı daha da arttıracaksınız.

Görüş ve önerilerinizi yorum olarak yazabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için önemlidir.

Konu yazarı

Yorum Yok

Yorum Bırak


Yandex.Metrica