Steam İndirim Dönemleri
Steam İndirim Dönemleri

Steam üzerinden oyun almak her zaman için uygun olmayacaktır. Steam’de indirim dönemlerini beklemeli veya yeni bir oyunun çıkış tarihinden en az bir sene sonra almalısınız.
Steam’de pek çok indirim dönemi bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla
1- Günlük indirimler
Steamde düzenli olarak her gün bir ürüne indirim gelmektedir. Bu indirimler yeni oyun ise %10 eski oyun ise %90 a varan indirim oranları ile satılmaktadır. Aradığınız oyun için günlük indirimleri mutlaka takip edin.
2- Hafta içi indirimleri
Salı günleri başlayıp peşembe akşamına kadar süren en az iki ürün için yapılan indirimlerdir. İndirimler gene %10 ila %90 arasında değişiklik göstermektedir.
3- Hafta sonu indirimleri
Perşembe günü akşam 8 de başlayan pazartesi akşam 8de sona eren en az iki ürüne yapılan indirimlerin olduğu dönemdir. Bu bölümde her hafta olmamakla beraber Call Of Duty gibi oyunlarda 3 günlük ücretsiz oynama imkanı verilmekte ve bu şekilde oyunları test edebilmektesiniz. Aynı şekilde hafta sonu indirimleri döneminde belli firmaların tüm ürünleri için indirimler de bulunmaktadır.
4- Weeklong indirimleri
Pazartesiden pazartesiye süren 70-80 ürüne birden yapılan indirim dönemidir. Ürünler genellikle indie (bağımsız )oyunlara yapılır.
5- Yılbaşı indirimleri
Aralığın son haftalarında başlayıp ocağın ilk haftasına kadar süren en büyük indirimlerden birisidir. Oyunların çoğu indirime girer ve yılın en büyük indirimlerine bu dönemde rast gelinebilir.
6- Yaz indirimleri
Temmuz ayı gibi yapılan bu indirimde yılbaşı indirimleri gibidir ama ondan daha hareketli geçer. Aynı şekilde ürünlerin çoğu indirime girer.
7- Cadılar bayramı indirimi
Cadılar bayramında yapılan bu indirim döneminde genellikle korku oyunları indirimde olur ve indirimler %10 ila %90 arasında değişkenlik gösterir.
Steam için yapılan kampanyalar sayesinde oyunlarınızı biraz sabır ile çok uyguna alabileceksiniz.

Incoming search terms:

Görüş ve önerilerinizi yorum olarak yazabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için önemlidir.

Konu yazarı

Yorum Yok

Yorum Bırak


Yandex.Metrica

Gülhan Web ©2015