Favicon Nasıl Oluşturulur ?
Favicon Nasıl Oluşturulur ?

Merhaba arkadaşlar , bu yazımızda site sahiplerini ilgilendiren ve site’lerin olmazsa olmazlarından olan Favicon nasıl oluşturulur konusundan bahsedeceğiz.


1

 

1- Öncelikle şundan bahsetmek istiyorum ; favicon oluşturmak için birçok yol var . Fakat biz burada en kolay favicon oluşturma ve düzenleme programı/sitesinden bahsedeceğiz. Favicon.cc favicon oluşturmak ve düzenlemek gerçekten çok kolay. Anlatıma geçecek olursak ; Öncelikle tarayıcımızın arama bölümüne favicon.cc ismini girerek sitemize giriyoruz. Siteye girdiğimizde karşımıza resim 1 ‘ deki gibi bir site gelecektir.

2

 

2- Site üzerinden isterseniz favicon’unuzu kendiniz tasarlayabilirsiniz, veya isterseniz var olan bir resmi favicon yapabilirsiniz. Eğer kendiniz bir favicon oluşturmak istiyorsanız kırmızı ok ile gösterilen yerden istediğiniz rengi , kalemi , silgiyi seçebilir ve ardından orta bölümde bulunan 16×16 karelere istediğiniz faviconu tasarlayabilirsiniz. Eğer var olan bir resmi favicon yapmak istiyorsanız siyah ok ile gösterilen bölümden devam edelim.

3

 

3- Evet import image seçeneğine tıklayınca bu sayfaya yönlendiriliyoruz. Burada istediğiniz resmi eklemek için dosya seç butonuna tıklayıp , bilgisayarımızda bulunan resimlerden seçebiliriz. Resmimizi seçtikten sonra Upload ederek resmi yüklemiş olacağız.

4

 

4- Evet gördüğünüz gibi resmimizi upload ettik. Bu favicon’un nasıl görüneceğini merak ediyorsanız 4. Resimdeki siyah okla gösterilen alanı incelemelisiniz.

 


 

Bu konumuzda bu kadar.. Umarız faydalı bir konu olmuştur.

 

— Konu anlatımı favicon.cc üzerinden yapılmıştır.

Görüş ve önerilerinizi yorum olarak yazabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için önemlidir.

Konu yazarı

Yorum Yok

Yorum Bırak


Yandex.Metrica

Gülhan Web ©2015