Fiyat Performans Ekran Kartı (700-800 Tl ) (PDFKİTAPİNDİR.net görüşleri)
Fiyat Performans Ekran Kartı (700-800 Tl ) (PDFKİTAPİNDİR.net görüşleri)

Merhaba arkdaşlar. Bu yazımızda günümüz oyuncuları tarafından en çok tartışılan bir konuya pdfkitapindir.net olarak görüşlerimizi yansıtacaz. Oyuncu dediğmizde aklınıza ilk gelen şey Ekran Kartı olacaktır büyük bir ihtimalle. Evet bu yazımızda 700-800 tl arası bir bütçe ile en iyi performansı verebilecek bir ekran kartını tanıtacağız. Yani sizlere yardımcı olacağını umuyoruz . Şimdi yavaş yavaş konumuza başlayalım..

Öncelikle ; Playstation  mu yoksa PC mi toplıyalım diyen arkdaşlar için konuya kendi açımızdan açıklık getirelim.

Bir çok insan Playstation ve PC arasında kalıp seçim yapmakta zorlanıyor. Ancak Türkiye oyun sektöründeki yapımcılar arasında çok gözde bir konumda değil yani durum böyle olunca türkçe oyun Playstation için bulunmaz oluyor neredeyse. Bu duruma göre biz PC yi seçeçeğiz çünkü ; oynadığımız oyunun akıcılığı ve oyundan zevk almamız için hikayeyi anlamamız gerekiyor. Fakat ingilizce bilmeyen arkdaşlarımız için ingilizce oyun oynamak çok zor ve karmaşık oluyor. Ama eğer oyunu Türkçe altyazılı veya türkçe seslendirmeli oynarsak oyun bize hem akıcı hem de zevkli geliyor. İşte Playstation için türkçe altyazı yapmak ya zor oluyor yada altyazı eklenmiyor oyunlara. Fakat Genel olarak pc oyunlarına gönüllü arkdaşlar tarafından türkçe altyazı yayınlanıyor. Ve oynadığımız oyunu güzel yapıyor.

Fakat pc kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konu ise oyunlarda bir stabillik olmaması yani ekran görüntüsünü ya en düşük görüntüde oynayacağız ya da 10-20 arası bir fps ile oyundan zevk alamadan oynayacağız. Bu kasma sorunu pc kullanıcılarını Playstation almaya yönlendiriyor . İşte biz burada size rehberlik ederek pc kullanmaızı önereceğiz.

Şimdi gelelim konumuzun temeline .

Eğer 600-800 tl arası bütçe ile Playsation alıyorsanız Playstation 3 alacaksınız. Çünkü yeni nesil konsollar 1400-1600 arası değişiyor.

Şimdi size önereceğimiz Ekran kartı fikrinizi değiştirebilir. Adsız

Evet tavsiyemiz olan ekran kartı resimde görüldüğü gibi Asus R9 280X . Fiyatları gördüğümüz gibi 12 GB PS3 , Oyun canavarı Asus R9 280X den daha pahalı üstelik 12 GB yani çok fazla oyun yükeyemeyecğiz. Ekran kartımızın özelliklerine bakınca gerçekten bir oyun canavarı olduğu aşikar. 384 bit , GDDR5  , 6400MHZ Çekirdek Hızı gibi özellikleri ile oyunlarda kesintisiz bir deneyim sunacağı görülüyor.

Konumuzu yavaş yavaş bitirelim artık . Eğer bir oyuncuysanız veya oyuncu olmak için adımlar atıyorsanız bizce ekran kartı almak oyun konsolu almaktan daha akıllıca olacaktır.

Umarız kafasında soru işareti kalan arkadaşlar için faydalı bir konu olmuştur.

Görüş ve önerilerinizi yorum olarak yazabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için önemlidir.

Konu yazarı

Yorum Yok

Yorum Bırak


Yandex.Metrica